Klasická masáž

Dárkový poukaz:

Vděčný a praktický
dárek pro Vaše blízké.

Dárková poukázka umožní obdarovanému vybrat si z 6 druhů masáží.

Na masáž si zajde, až to bude potřebovat.

Možnost prodeje na fakturu, z podnikových fondů, z FKSP.

Tyto stránky nejsou od 1. 11. 2008 editovány, veškeré nové informace hledejte na www.masaze-brno.cz

Klasická masáž je ideální na uvolnění zatuhlé šíje, krku, bolestech pod lopatkou, migrény, regeneraci nohou a rukou po sportovním a pracovním výkonu.

Klasickou masáž provádím neutrálním olejem Karl Hadek nebo mandlovo-třezalkovým m.o., který obohatím o některý z níže uvedených éterických olejů. Oleje oproti emulzím mají pro kůži tu výhodu, že ji nevysušují. Po masáži klient nechá na sobě olej působit. V některých případech namasírované místo přikryji potravinářskou fólií, aby éterický olej lépe pronikl do pokožky (např. při revmatu velkých kloubů). Vždy po masáži setřu ručníkem případný nevsáknutý olej, aby nedošlo k zašpinění oděvů.

V chladném období roku si pomáhám jemným baňkováním, které nejen dobře uvolňuje zatuhlou svalovinu, ale i prohřeje do hloubky. Takto připravené svaly jsou vláčnější, díky tomu se mohu dostat i k hlubší svalovině. Přesto je to stále příjemné.
Podle potřeb a problémů klienta masáž šíje provádím v leže na břichu, na zádech a v sedě. Při bolestech kříží, kostrče a beder se mi osvědčila namísto klasické masáž masáž Dornovou metodou.

 

Masáž dlaně | Klikni pro větší fotografii Masáž zápěstí | Klikni pro větší fotografii Masáž žlučníku | Klikni pro větší fotografii

Mezi éterické oleje, které používam patří:

Levandulový olej:

Vhodný pro osoby s vysokým tlakem, uklidňuje. Má vynikající účinek na pokožku, proto je velmi vhodný při ošetření namáhané pokožky v těhotenství.

Skořicový olej:

Uvolňuje křeče, svalové napětí. Zlepšuje kloubní pohyblivost a tím zmírňuje bolesti. Posiluje a regeneruje svaly. Přispívá k odbourávání tuků a vody ve tkáních. Mobilizuje vitalitu orgánů a obranyschopnost celého organizmu. Je vhodný před sportovními výkony a namáhavou prací. Způsobuje prohřátí tkání. Nepoužívat v těhotenství a při onemocnění epilepsií.

Grapefruitový olej:

Vhodný pro osoby s nízkým krevním tlakem. Povzbuzuje lymfatický systém, působí proti únavě a odstraňuje pocit strachu. Používá se při léčbě celulitidy.

Lesní směs:

Vhodný k odstranění únavy při svalové únavě, uvolňuje spasmy a zmírňuje kašel, je vhodný při onemocnění dýchacích cest.

Hřebíčkový olej:

Zklidňuje a uvolňuje organismus. Využívá se při bolestech kloubů, k léčbě zánětlivých procesů na kůži, na ošetření dutiny ústní, na akné.

Kontraindikace

  • Do 60 minut po vydatném jídle
  • Při infekčních chorobách
  • Při teplotě a horečce

Místa na těle, která se klasicky nemasírují a vynechávají:

  • Kožní vředy a plísňové choroby
  • Kožní poranění
  • Hnědé až černé bradavičnaté kožní útvary, tzv. mateřská znaménka
  • Výrazně zvětšené žíly (nejčastěji na lýtkách)

Mateřská znaménka doporučuji zkontrolovat na počítačovém dermatoskopu.

Cena klasické masáže je uvedena na stránce ceník služeb.

Přeskočit k menu

Mgr. Petr Tomšík - lymfatická manuální drenáž, reflexní, proticelulitidová i klasická masáž v Brně

Brno-Královo Pole, Skácelova 18 | Mobil: 605 141 130 | Pracovní doba: Po - Pá 7 - 21 hod., So - Ne po domluvě