Jak na celulitidu?

Tyto stránky nejsou od 1. 11. 2008 editovány, veškeré nové informace hledejte na www.masaze-brno.cz

Pro ty z Vás, které stále "bojujete" s celulitidou jsem přeložil z němčiny zajímavý rozhovor s farmaceutem a vědcem kůže, panem doktorem Neufangem. Originál rozhovoru naleznete na internetové adrese http://www.gesundheit.de

Každý rok se objeví zázračný prostředek, který má pomoci ženám napnout a vyhladit horní stehna co tedy pomáhá ve skutečnosti?

Vyjasníme-li si, co způsobuje celulitidu, můžeme si z toho odvodit opatření, která nemusejí být nezbytně drahá. Ve většině případů pomůže souhra 3 faktorů:
1/ zeštíhlující strava
2/ sportovní aktivita (malá lehká cvičení)
3/ podpora toku lymfy tkáňovou masáží (lymfodrenáží)

Je nabízeno mnoho speciálních zařízení a krémů na anticelulitidovou masáž. Co má tedy smysl?

Je to bohužel tak, že úspěch se nedostaví okamžitě po začátku masáže. Sledování ultrazvukem, ale ukázalo, že po každodenní 10 minutové masáži se úspěchy mohou docílit. Důležité ale je, že se zároveň změní strava a půlhodinu denně se sportuje. Tak po 2 měsících, ale v každém případě po půl roce, se docílí významného zlepšení celulitidy.

U masáže je nejdůležitější, aby byl podpořen návrat lymfy do uzlin. To se může docílit masážními přístroji, ale i ruční masáží. Pro účinnou masáž je důležité, aby použitý preparát měl dobrý vyhlazovací účinek a dost dlouho zůstal na kůži. Tímto je uživatelka prakticky nucena masírovat se dostatečně dlouho. Naše studie s olejem obohaceným vitamínem A+E ukázala, že pravidelná masáž tímto olejem napne kůži v průměru o 20% . V této studii nebyl použit žádný masážní přístroj, nýbrž olej byl ručně do suché kůže vmasírován.

Pokud se nepoužije přístroj, jak se tedy olej vmasírovává?

Všeobecně se předpokládá, že vhodné je zvýšení prokrvení . Avšak prokrvením se dostane do buněk více živin, které zase musejí být odtransportovány. Pro stimulaci toku lymfy je vhodnější jemná vytahovací masáž nebo vytření oleje odpovídajícím tlakem. Efektivnější než nekontrolovaná masáž sem a tam je, vytírat(vyhlazovat) olej od kolen nahoru do podbřišku.(do třísel - pozn. překladatele). V podbřišku se nachází lymfatické uzliny, odkud tkáňová tekutina odtéká nerušeně dále. Masáž je tedy jedna z 3 významných složek anticelulitidových opatření.

Které sporty jsou pro vyhlazení problémových zón zvláště efektivní?

Jízda na kole, plavání a malé gymnastické cvičení prováděné během dne jsou mnohem účinnější než všechny trendové sporty, které jsou často spojeny se silnou, ale krátkodobou zátěží. Ideální jsou malá cvičení, která aktivují svalovou pumpu, jako třeba staré dobré dřepy, nebo v leže ježdění na kole či komíhání nohama, nebo ohýbání a napínání prstů na nohách. Takovými cviky se posílí svalovina lýtek a aktivuje se svalová pumpa, která zlepší návrat krve a lymfy.

Přeskočit k menu

Masáže Brno, Mgr. Petr Tomšík - proticelulitidová masáž, co je celulitida, celulitida a její ošetření, ostatní doproučení.

Brno-Královo Pole, Skácelova 18 | Mobil: 605 141 130 | Pracovní doba: Po - Pá 7 - 21 hod., So - Ne po domluvě