Celulitida a proticelulitidová masáž

Tyto stránky nejsou od 1. 11. 2008 editovány, veškeré nové informace hledejte na www.masaze-brno.cz

Co je celulitida?

Dárkový poukaz:

Vděčný a praktický
dárek pro Vaše blízké.
Dárková poukázka umožní obdarovanému vybrat si z 6 druhů masáží.

Na masáž si zajde, až to bude potřebovat.

Možnost prodeje na fakturu, z podnikových fondů, z FKSP.

Celulitida je jedním z chytrých ochranných mechanismů organismu. Některé toxiny mohou být rozpuštěny pouze v tucích, nikoliv ve vodě. Proto, pokud není organismus schopen je vyloučit prostřednictvím ledvin, jsou bezpečně přeměněny na tuk. Tím se tělo brání tomu, aby toxiny kolovaly v těle a poškozovali organismus.

Podkožní tukové buňky, mají tendenci zbytňovat a spojovat se do větších hrudek. Ty tlačí proti pokožce, čímž stlačují vlásečnice, a zhoršují tak zásobování kůže krví. Díky špatnému prokrvení a nedostatečnému odvodu odpadních látek se poškozuje vazivo. Buňky sílí a tuhnou a vzniká "pomerančová kůže". Celulitida se začíná objevovat u dívek okolo 14 let věku a s dospíváním sílí. Často se ve zvýšené míře objevuje po porodu. Postihuje jen určitá místa těla ( stehna, zadeček, břicho). Pokud se projeví celulitida u mužů, je to na břiše a na krku.

Celulitida není z nadváhy

Vše přitom nezávisí na výšce, váze či typu postavy. Aby měla žena celulitidu, nemusí být vůbec tlustá. Dieta a zdravý životní styl může její výskyt omezit, i když ji především vyvolávají toxiny a způsob ukládání tuku v těle.

Celulitida a její odstranění

Pro ty z Vás, které stále "bojujete" s celulitidou jsem přeložil z němčiny zajímavý rozhovor s farmaceutem a vědcem kůže, panem doktorem Neufangem, který naleznete na stránce jak na celulitidu.

Originál tohoto rozhovoru si můžete přečíst na internetové adrese: www.gesundheit.de

Je proticelulitidová masáž účinná?

Ano, je. K tomu je však třeba změnit životní styl. V časopise AROMATERAPIE léto 2005 (petra.dvorakova@ckhi.cz) přečetl inspirující příběh mladé čtenářky Kateřiny S. z Brna:

Tři roky jsem marně bojovala s celulitidou. Jako milovník přírody a příznivec zdravého životního stylu jsem zásadně odmítala komerční kosmetiku, která v tomto směru slibovala zázraky. Vsadila jsem na úpravu jídelníčku, plavání a jízdu na kole. Cítila jsem se sice skvěle, nicméně celulitida nezmizela.

Jednou se mi však dostal do rukou časopis Aromaterapie, kde jste představovali aromaterapeutický program Anticella proti celulitidě. Řekla jsem si: "To jsou přece čisté přírodní preparáty, proč to nezkusit". Už při čtení mě napadlo, že mému úsilí možná schází cílená vnější péče - masáže, koupele, sprchování... Objednala jsem si tedy celý komplet a začala jej plně využívat. Každé ráno i večer jsem se sprchovala se sprchovacím olejem Anticelle a přitom se masírovala žínkou z lufy. Po sprchování jsem prováděla ještě masáž stehen, hýždí a břicha masážním olejem Anticella. Dvakrát týdně jsem si dala příjemnou koupel s koupelovým olejem Anticella. Doplňovala jsem ji také masáží. Několikrát jsem i zašla na lymfatickou masáž do salónu.

Viditelné výsledky se dostavily už po 3 týdnech! Dnes už problém s celulitidou nemám, ale Anticellu jsem si oblíbila a používám ji preventivně. A mimo to - krásně po ní voním.

Pochopila jsem dvě věci: "že na tento problém existují i naprosto čisté přírodní prostředky a také to, že proti celulitidě je možné uspět jen tehdy, zkombinujeme-li více metod."

V případě potřeby viditelného snížení je třeba absolvovat aspoň 10 x 45 minutových masáží, po týdnu. Pro udržovací masáž je interval jednou za 14 dní.

Jak provádíme proticelulitidovou masáž?

Proticelulitidová masáž (antifibrotická masáž) je prováděna nejčastěji na hýždích a stehnech za účelem vypuzení lymfatické tekutiny z fibrotického (zvláknělého) podkoží.

Základem mého ošetření celulitidy je lymfatická drenáž nohou. Nejprve reflexně na chodidle ošetřím ledviny a lymfatické uzliny dolních končetin. Poté následuje vyprázdnění tříselných uzlin krouživými pohyby. Následují anticelulitidové hmaty, poté důkladně provedu lymfodrenáž aromatickým masážním krémem Anticella od firmy Karl Hadek, abych do uzlin vyplavil nadbytečnou lymfu z tukových tkání.

V případě středně silné a silné celulitidy ošetřuji baňkami, táhnu vždy ve směru toky lymfy. Baňky účinně rozmělňují tukové buňky celulitidy. Baňkování provádím jemně, aby ošetření bylo příjemné a na kůži nezůstaly krevní výrony. Na závěr opět reflexně ošetřím tříselné uzliny.

Délka proticelulitidové masáže je 45 minut, klientka odchází s pocitem lehkých nohou. Proticelulitidová masáž je klientkami vnímána jako středně silné hlazení, jen někdy vzniká pocit štípání.

Cena proticelulitidové masáže je uvedena na stránce ceník služeb.

Náš tip

Máte-li svůj oblíbený krém či olej, rádi Vás s ním namasírujeme.

Ostatní doporučení:

  • Denně vypít nejméně 2.5l čisté vody bez bublinek - voda odplavuje škodliviny z tkání a tím zbavuje tělo nežádoucích látek
  • Větší přísun vlákniny
  • Pohyb - pro rozproudění lymfy v těle
  • Snížit vše co zanáší Váš organismus škodlivými látkami: káva, kouření, alkohol, mnoho soli - odebírají tělu tekutiny a současně produkují další škodliviny a zátěžové látky
  • Střídavé sprchování teplou a studenou vodou (cca 1 minutu se sprchujte teplou vodou potom 20 sekund studenou)

Přeskočit k menu

Masáže Brno, Mgr. Petr Tomšík - proticelulitidová masáž, co je celulitida, celulitida a její ošetření, ostatní doproučení.

Brno-Královo Pole, Skácelova 18 | Mobil: 605 141 130 | Pracovní doba: Po - Pá 7 - 21 hod., So - Ne po domluvě